• وبلاگ : صور اسرافيل
 • يادداشت : منكري را نهي نكنم...!
 • نظرات : 1 خصوصي ، 10 عمومي
 • چراغ جادو

  نام:
  ايميل:
  سايت:
     
  متن پيام :
  حداکثر 2000 حرف
  كد امنيتي:
    
    
   
  + سعيد 

  حتما گذر از دوران خودسازي و خود شناختي را خيلي سريع و براحتي پشت سر گذاشتي كه حال در پي ارشاد ديگران هستي.

  پاسخ

  ادم ديگه ميمونه با شماها چه طوري حرف بزنه... اينها ربطي به خود سازي و خودشناسي نداره، اگه تو يه نفر رو تو خيابون ببيني که به ناموست نگاه ميکنه اول ميري خودت رو ميشناسي بعد ميري يقه اش رو مي چسبي؟ اره؟

  سلام

  اين ايام رو خدمت شما تسليت عرض مي‌کنم

  ما را از دعاي خيرتون بي‌بهره نگذاريد

  موفق باشيد

  همين!

  پاسخ

  شماهم ما رو بي بهره نزاريد... التماس دعا

  سلام و عرض تسليت رحلت ختم رسولان- محمد مصطفي(ص) و شهادت امام حسن مجتبي(ع).

  و التماس دعا . از وبلاگ پربارتون استفاده ها كردم . ممنون و سپاسگزار.

  پاسخ

  عليك سلام.. محتاجيم به دعا
  + شکوفه 
  سلام
  خوبيد؟
  ايام تسليت.....
  آپ کردم
  خوشحال ميشم نظرتونو بدونم
  منتظرم
  فعلا خدانگهدار
  پاسخ

  عليک سلام... حتما
  سلام.
  به عقيده ي بنده بسياري از منکرات فعلي در سطح جامعه ريشه اي عميق تر از آنچه مي بينيم دارد. تهاجم فرهنگي، که از سال ها پيش مورد اشاره ي حضرت آقا بوده است، ريشه ي ناهنجاري هاي موجود درجامعه است. مي گويند براي تغيير يک رويکرد ريشه دار هميشه به عده اي تندرو و خط شکن نياز است. و اين وظيفه ي مهاجمين فرهنگي است.
  يعني بسياري از گناهاني که ابتدا در جامعه داراي قبح است و کسي حداقل علني آن را انجام نمي دهد، با روش هاي جنگ رواني و رسانه اي تبليغ شده و حتي همانگونه که در مواردي شاهد آن بوده ايم مهاجمين خارجي با اجير کردن افرادي در سطح جامعه از آن ها مي خواهند که آن عمل قبيح را به کرات انجام دهند تا به ندرت سطح حساسيت در جامعه نسبت به آن پايين بيايد. بعد از آن با تبليغات آن را پشتيباني کرده و عده اي بي هويت هم هميشه هستند که اين راه را بدون جيره و مواجب ادامه داده و آن را به يک فرهنگ در جامعه تبديل کنند.
  حال براي مبارزه با يک پديده ي سازماندهي شده و تقريبا خارج از حد کنترل مانند اين تذکرات موردي کافي نيست. کمااينکه حرکت هاي سازماندهي شده بدون پشتوانه ي مردمي و نهي از منکري کافي نيست.
  آنچه به نظر مي رسد راهگشا است اين است :
  1-فرهنگ سازي براي امر به معروف و نهي از منکر بين مردم با ايمان(يعني همين کاري که شما مي کنيد) و توجه دادن آن ها به اين که نسبت به مسائل پيرامونشان بي تفاوت نبوده و حسياسيت خود را حفظ کنند،.
  2- پژوهش هاي بنيادي و دقيق پيرامون راه هاي ريشه اي مقابله با انحرافات توسط نهادهاي مسئول و ارائه راهکاري دراز مدت براي براي الف- مبارزه با مسائل و انحرافات پيش آمده و ب- راه هاي پيشگيري از بروز انحرافات جديد؛ که اين مورد مستلزم ايجاد تغييرات اساسي در نهادهاي مسئول فرهنگي است.
  به نظر مي رسد در هر دو مورد نقش رسانه ها در ايجاد تغييرات فکري و به دنبال آن تغييرات کاربردي کليديست و...
  سخن بسيار است، اميد که با همين آگاه سازي هاي اينگونه زمينه ي ايجاد تغييرات اساسي فراهم شود.
  موفق باشيد
  پاسخ

  عليک سلام... اخ که دست گذاشتيد رو درد جامعه... رسانه ها ، بله رسانه ها که هر چي ميکشيم از دست ايناست... :(
  + شهيد 

  شما ها هستيد كه از نام شهدا سو استفاده مي كنيد دانشگهاهاي كشور پر شده از سهميه بسيج شهيد جانباز علم کجا رفته خدا مي داند . شهدا محترمند و همچنين خانواده شان ولي نه اين که عرصه علم را از دست استعداد ها به زور بگيريم .

  جناب آقاي احمدي نژاد بايد از تاريخ رياست جمهوري خود شرم کند

  ايشان همان کسي هستند که فرمودند تورم توهم است يعني مردم ايران شعور ندارند و نمي فهمند که قيمت ها افزايش چنداني نداشته فقط 200 الي 600 % آن هم چيز قابل توجهي نيست قشر ضعيف جامعه فقط براي راي جمع کردن است بقيه روز ها لازم نيست گوجه فرنگي که يک ميوه گران قيمت است در سفره شان باشد .

  مدارك دانشگاهي كاغذ پاره اي بيش نيست چرا كه جناب كردان وحي منزل هستند . مردم برق را مي خواهند چه كار . اينترنت پر سرعت باعث ابتذال جامعه است دانشمندان بهتر است عمر خود را پشت اينترنت خانگي هدر دهند تا به كار و افتضاحات دولت كاري نداشته باشند .

  به شما چه كه يك ميليارد دلار گم شده و 4000 تخلف اقتصادي صورت گرفته

  واقعا مملكت رو آباد كرديد دستاتن درد نكند ايشالا اين دوره هم به شما راي مي دهيم كه كاملا با خاك يكسان اش كنيد

  من نمي خواستم اين چيز ها رو بنويسم ولي مطالب شما باعث شد كه به طور جدي به فكر ايجاد وبلاگ شم و خيانت هاي دولت نهم رو بنويسم .

  خدا هدايت تان كند

  پاسخ

  راستيتش حوصله نداشتم جوابت رو بدم همون جوابي كه توي يه وبلاگ ديگه همين كامنت رو به اسم شاغلام گذاشته بودي رو ميدم بهت،‏ميدونم كه اصلا نميايي ببيني كه چي جوابت رو دادن،‏چون اينقدر اين كامنت رو توي وبلاگ ها گذاشتي كه حسابش از دستت در رفته شايد :) چه صغري کبرايي را کنار هم مي چينيد تا نتيجه ي دلخواهتان را بگيريد؟ هرچند به اين طور بحث کردن قائل نيستم اما در مورد مطالبي که گفته ايد چند نکته مي گويم قضاوت با شما. بحث سهميه هاي دانشگاه ها که کاملا روشن است و اين سهميه اين قدر ناچيز است (0.5%) که قابل حساب نيست و هيچ وقت هم از کل آن استفاده نشده است. و آن هم افزون بر ظرفيت آن دانشگاه است. در ثاني آيا اصلا اين مسئله ربطي به دولت احمدي نژاد دارد؟ مي خوام بدونم زماني که احمدي نژاد به تورم رواني اشاره کرد (که همواره به عنوان يکي از عوامل مهم تورم در علم اقتصاد مطرح بوده است) هم تورم همين قدر بود که الان هست؟ يا اون موقع تورم 16 درصدي رو 20 و 21 معرفي مي کردند تا اين که به دلايل مختلف به سطح فعلي رسيد. بله دوست عزيز اون موقع بخش اعظم تورم مطرح شده رواني و به قول شما توهمي بود. آيا اين که کشور در حال سازندگي و با مصرف بي رويه ي برخي از مردم برق قطعي پيدا مي کند، به اين معني است که دولت مي خواهد مردم برق نداشته باشند؟ در اما مورد اينترنت. شما اگر دانشمندي را سراغ داريد که با اين سقف موجود (128 کيلوبايت) کارش راه نمي افتد به ايشان بگوييد مي توانند با مراجعه به اولين دفتر مخابرات با ذکر دلايل کاربرد اينترنت پرسرعت مجوز بسيار بالاتر از آن را بگيرند(اين بهانه فقط براي کساني مطرح است که دلايلشان براي استفاده از اينترنت غير منطقي يا غير قانوني است). در مورد يک ميليارد دلار مي توانيد به صحبت هاي چد شب پيش رئيس جمهور رجوع کنيد. اما تخلفات اقتصادي: ديگر هيچ با انصافي نيست که به مسئله ي پاک دستي اين دولت اشاره نکند. و نمونه هايش هم بارها در عملکرد دولت در برخورد با متخلفين مشاهده شد. در اين زمينه شما را به ماضع سازمان بازرسي کشور رجوع مي دهم. حالا اين آمار 4000!!! را شما از کجا آورده ايد خدا مي داند. اما در آخر اينکه اگر شما واقعا از مسائلي خبر داريد که ما از آن بي خبريم اشکال ندار بگوييد، شايد ما هم قانع شديم (به صورت مستدل و منطقي). به شرط آنکه شما هم در مسائلي که قادر به اثباتشان نيستيد يا استدلال منطقي در جواب آن ارائه مي شود بر سر حرف خود پافشاري نکنيد. حيف که شما هيچ آدرسي از خود به جا نگذاشته ايد، اما در صورت تأسيس وبلاگ حتما ما را هم مطلع نماييد/ خداوند همه مان را هدايت کند/ موفق باشيد

  سلام

  خب يک نگاهي به توضيح المسائل‌ها بينداز

  سيصد صفحه از صوم و صلوة و طهارت نوشتند و فقط يک و گاهي دو صفحه از امر به معروف و نهي از منکر ...

  تقصير علما نيست ؟!

  چرا بترسيم از زدن حرف حق ؟!

  همين! مال هيچکس نيست!

  پاسخ

  سلام ، توضيح المسائل احکام کلي و ثابت رو بيان ميکنه، ولي امر به معروف و نهي از منکر در هر مکان و زمان خاصي هزار جور خاص ميشه باهاش برخورد کرد... نه تقصير علما نيست و هيچ ربطي هم به انها ندارد... تقصير جامعه و اين وضع او اجتماع مردم است که روز به روز رو به افول ميرود
  + بيتا 

  سلام

  مطالبي خوب و آموزنده بود !!!!!

  اما چه خوب بود اگه يه كمي براي اجراي اوامر دينمون اينقدر بي تفاوت عمل نمي كردبم

  يه كمي براي گفته هاي خداي متعال ارزش بيشتري قائل ميشديم

  حيف كه يه روزي متوجه حضور خدا توي زندگي هامون ميشيم كه ديگه يه كمي ديره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  سلام

  اين يعني مايي(مني) كه الان در برابر اكثر كاراي زشتي كه دورواطرافمون مي‏بينيم، فقط سعي ميكنيم -به قول خودتون- انزجار درونيمون حفظ بشه... ضعيف‏ترين مرحله‏ي ايمانو داريم!!

  خدا بهمون رحم كنه!

  ....................................

  منم جز همون راهي كه خودتو گفتين، چيزي به‏نظرم نميرسه:

  .:: يا الله يا رحمن يا رحيم! يا مقلب القلوب، ثبت قلوبنا علي دينک...

  التماس دعا

  در پناه حق

  + شکوفه 
  سلام
  چه خوب شد که هم کسي هست که اينها رو به زبون بياره و هم کسي هست که موافق من باشه...
  راستش من 120 درصد با حرفهاي شما موافقم...
  اينا حرفهاي خودمم هست که گاهي به دوستام ميگم...
  واقعا همينه...
  نه امر به معروف ميتونيم بکنيم و نه سکوت...
  البته هم امروز و هم دو هفته پيش با دوستم صحبت ميکرديم...
  اينکه چرا امر به معروف به عهده نيرو انتظاميه؟؟؟
  و چرا مراحل اونو در نظر نميگيرن؟؟
  درضمن...
  من بارها شده امر به معروف کردم و نهي از منکر و مسخرم کردن
  يه بار يکي از بچه ها گفت يه کاغذ از بسيج بده پرينت بگيرم
  گفتم بيت الماله من اينکارو نميکنم...
  حالا هر چيزي ميخواد برداره...حتي از وسايل خودش
  به من ميگه...بيت المال نيست؟؟؟؟؟؟؟
  -با يه حالت طلبکارانه-
  تازه من اينو لمس کردم که تو دوره ي نزديک فرج اقا نگه داشتن ايمان مثل نگه داشتن اتيش کف دسته....
  اين هم که ديگه هيچي......
  مطلبتون به دلم نشست....
  موفق باشيد
  خدانگهدار