سفارش تبلیغ
صبا ویژن
 

 

 

امروزه برخی از مسلمانان ( اگر نگویم بیشتر شان ) خودشان را معتقد به اسلام و احکام آن نمی دانند و ادعا می کنند که اسلام را نمی توان پیاده کرد و عموم مردم توانایی اجرایش را ندارند و حتی کار به جایی رسیده که می گویند باید احکام را طبق مقتضیات زمان ، تغییر داد . و الانه این به اصطلاح روشنفکران بسیاری از جوانان ما را اغوا می کنند ، به ویژه وقتی که تظاهر به دوست داشتن اسلام می کنند و معتقدند که پیش از دیگران به اجرای احکام اهمیت می دهند و علت عقب افتادگی مسلمانان را در آن می دانند که 15 قرن ، هیچ پیشرفتی در دینشان پدید نیامده است . بخاطر اینکه آن روزها وسائل حمل و نقل منحصر به قاطر و الاغ و دیگر حیوانات ! ولی ما امروز در قرن موشکهایی زندگی می کنیم که سرعتش از سرعت صوت نیز بیشتر است ، دوران تلفن ، فاکس ، کامپیوتر که در ظرف کمتر از چند ثانیه به هر نقطه دنیا می توان تماس حاصل کرده پس نمی شود نگرش ما به قرآن ، هم چنان نگرش سطحی باشد ، مثلا دزد را دست ببریم یا قاتل را با شمشیر سر ببریم !! و در این زمینه فلسفه بافی های عجیب و غریبی ارائه می دهند .
همه می دانیم که قرآن در دسترس همگان قرار دارد . و هر نسلی به زبان خود آن را می فهمد و حالا آنکه به اصطلاح روشنفکران دینشان می گویند نمی شود به قرآن به صورت ظاهری و سطحی نگاه کرد و دست دزد را قطع و سر قاتل را از تن جدا کرد .
اگر با این سخنانشان تلاش برای تغییر احکام الهی یا احکام بشری داشته باشند و فکر می کنند که این احکام با بندگان خدا سازگار تر است و از مهربانی بیشتری نسبت به آنها بر خوردار است ، باید بگویم که این دلیلشان به هیچ وجه من الوجوهی قابل قبول نیست ، چرا که صد در صد کفر است .
و اما اگر منظورشان این باشد که باید پیشرفت نشان داد و وسائل کیفر دادن به مجرمین و اعدام قاتلان را پیشرفته تر کرد . در این جا جای بحث وجود دارد . چرا که اموری ثانوی است شریعت اسلام روی آن پا فشاری نکرده .
و اما اینکه دست دزد را با شمشیر یا با ساطور و یا با وسیله ای نوین قطع کرد ، این بازگشتش به احکام شرع و یا مرجع تقلید است که باید نظر دهد .
مهم این است که نباید احکام الهی را با احکامی که اروپاییان وضع کرده تغییر دهیم .
و اگر منظورشان از پیشرفت ، همان پیشرفت جهان غرب در لباس آزادی بی قید و شرط است تا جایی که باشگاههای برای برهنگان و همجنس بازان ایجاد شده و برای سگها و حیوانات ارث گذارده شده و هر روز پدیده ای نو در میکروژوب و مینوژوب ایجاد می شود . و آن همه فساد اخلاقی که هیچ اقراری ندارد باید بگویم که اسلام نه تنها با آن نمی سازد که بلکه با قدرت تمام با آن مبارزه می کند و در صدد بر اندازی تمام مظاهر فساد و تباهی اخلاقی است . • کلمات کلیدی : مذهب
 • نوشته شده در  پنج شنبه 87/4/20ساعت  5:58 عصر  توسط صور اسرافیل 
    نظرات دیگران()


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  کفر نعمت از کفت بیرون کند
  ولع سیاسیون
  رهبر چگونه باشد خوب است؟
  سکوت جمهوری اسلامی جهت دار است
  زخمی تر از مسیح!
  منتظری تیر در کمان بود
  و باز هم
  از امروز تا دیروز
  غدیر راست بود یا دروغ؟
  سهم ما در نسل کشی صعده
  موسوینگ، سبزینگ، فیلترینگ
  از همون بچگی مخم کار میکرد
  دزدان عمامه به سر
  نذورات برای نیمه شعبان
  [عناوین آرشیوشده]
   
   
  \ >
   
  \